fbpx
Potrebujete poradiť? Ozvite sa nám 041/511 61 00
AutoBecchi Facebook AutoBecchi Youtube
Abarth

modely Abarth

Vyberte si niektorý z modelov Abarth.

F595
Od 22 400 €
Zistiť viac
595 TURISMO
Od 23 000 €
Zistiť viac
595 Competizione
Od 25 500 €
Zistiť viac
595 ESSEESSE
Od 28 200 €
Zistiť viac
695 ESSEESSE
Od 32 100 €
Zistiť viac
695 70° Anniversario
Od 31 700 €
Zistiť viac

ZRODENIE LEGENDY

Legenda sa zrodila z výzvy Karla Abartha.

V necelých 11 rokoch prekryl mladý Karl drevené kolesá svojho skútra koženým opaskom, aby mohol ísť rýchlejšie a mohol porážať staršie deti v susedstve.

Súčasťou jeho povahy sa stala neschopnosť odolať túžbe pretekať, súťažiť, prijímať nové výzvy a stanovovať nové rekordy.

OD PRVÝCH PRETEKOV K TUNINGU

Po kariére motocyklového a automobilového pretekára založil Karl Abarth spoločnosť Abarth & C. Stalo sa tak v roku 1949 a jeho spoločníkom bol Guido Scagliarini. Prvým vyrobeným vozidlom bol roadster 204 A vychádzajúci z Fiatu 1100. Vozidlo okamžite zvíťazilo v šampionáte 1100 Sport a vo formuli 2. Okrem pretekania sa spoločnosť zamerala aj na výrobu tuningových sád, ktoré zlepšovali výkon aj rýchlosť štandardných vozidiel.

Počas niekoľkých málo rokov mala spoločnosť Abarth & C. 375 zamestnancov a ročne vyrábala okolo 300 000 výfukových systémov.

FILOZOFIA ABARTHU

Vozidlá Abarth musia byť dobre ovládateľné, výkonné a silné, ale zo všetkého najviac musia byť malé, ale „“zlé““ ako škorpión.

„Deriváty“ dosiahli úspech v rôznych súťažiach a Karl Abarth zaznamenal množstvo rekordov.

V 50. a 60. rokoch značka Abarth rástla a zlepšovala svoje meno. V povedomí verejnosti sa stala synonymom športu, tuningu a výkonu a zapísala sa ako značka, ktorá zmenila svet športových vozidiel.

ABARTH DNES

Značka Abarth sa stále drží svojej jedinečnej DNA a je synonymom výkonu, skvelého potešenia z jazdy a športovej povahy. V súčasnosti sa v produkcii nachádza model Abarth 595, ktorý je vyrábaný v rôznych špecifikáciách. Ide najmä o doplnenie špeciálnych dielov od renomovaných výrobcov, akými sú Akrapovic, Brembo, Koni a ďalší. Každý Abarth je tak vhodný do mesta, rovnako ako na závodný okruh.

Príbeh škorpióna pokračuje ďalej, Abarth čelí novým výzvam, vytvára jedinečné vozidlá a poskytuje emócie, ktoré poznajú všetci, ktorí mali česť tieto vozidlá riadiť.

servis vozidla

Chcem sa objednať

Skúšobná jazda

Chcem sa objednať

Kontaktné údaje