fbpx
Potrebujete poradiť? Ozvite sa nám 041/511 61 00
AutoBecchi Facebook AutoBecchi Youtube

Kia Ceed kraľuje triede kompaktných hatchbackov

Kia Ceed je víťazom porovnávacie testu, ktorý pripravil nemecký AUTO BILD. V tvrdej konkurencii stáli proti sebe Kia Ceed, VW Golf, Opel Astra, Honda Civic a Renault Megane. Tretia generácia modelu Kia Ceed bola navrhnutá, vyvinutá a skonštruovaná v Európe a je vyrábaná výhradne na Slovensku s jedinečnou zárukou sedem rokov alebo 150 000 kilometrov

Kia triumfovala v porovnávacom teste hatchbackov, ktorý pripravil renomovaný nemecký motoristický časopis AUTO BILD. Vozidá značky Kia s každou ďalšou generáciou robia výrazný posun vpred, aby to však nebola len často použivaná fráza, nemeckí novinári z motoristického časopisu AUTO BILD sa rozhodli postaviť do tvrdého porovnávacieho testu 3. generáciu modelu Kia Ceed s vozidlami VW Golf, Honda Civic, Opel Astra a Renault Megane. Všetky testované vozidlá boli vybavené malými benzinovými motormi s výkonom okolo 130 koní.

Kia Ceed sa so 525 bodmi umiestnila na prvej priečke a veľkým prekvapením bolo, že predbehla Golf, pretože podľa rešeršu, ktorý vykonal AUTO BILD, Golf takmer vždy obsadil prvú priečku. Iba v roku 2002 ho predbehol Renault Megane a v roku 2007 Toyota Auris s dieselovým motorom. Inak za každých okolnosti nad všetkymi vyhrával. Ako sa hovorí – nič netrvá večne.

Tvrdá práca a odhodlanie spoločnosti Kia mať na trhu vozidlo šité Európanom na mieru prinieslo ovocie. Novinári pochválili dizajn vozidla, ktorý je síce nenápadnejší, ale určite nie nudný. Veľmi ocenili zariadenie interiéru, ktorý je spracovaný štýlovo a kvalitne, s jednoduchým a prehľadným ovladaním a veľkým vnútorným priestorom. Dokonca aj pasažieri vzadu majú dostatok miesta. Sedadlá majú výraznejšie kontúry, čím ponúkajú príjemné bočné vedenie. Už vo verzii Gold má vozidlo bohatú výbavu. Motor 1,4 T-GDi s výkonom 140 koní je sympatický typ s energetickým vystupovaním a pekným ťahom. Beží ticho, len v stredných otáčkach sa prejavuje jemným dunením. Sedemstupňová dvojspojková prevodovka radí prekvapivo jemne, nie prehnane rýchlo. Podvozok je tiež výborný; pruží, riadi a brzdí presne tak, ako to majú Európania radi. Pozoruhodné sú veľmi dobré brzdy. Ceed zastaví so zohriatými brzdami z rýchlosti 100 km/h od 1,7 metra skôr ako Golf.

Hlavné dôvody, ktorými si Kia Ceed získala prvenstvo sú, že jej motor plní už emisnú normu EURO 6d Temp, má výkonné brzdy, ponúka najdlhšiu záruku a navyše stojí menej.

„Vitaj Kia! Nie v strede, ale rovno na špičke!“, privítali uradujúcu kráľovnú kompaktných hatchbackov novinari AUTO BILDu.

Celý článok nájdete v aktuánom čísle slovenského vydania AUTO BILD číslo 9/ september 2018.

Zdieľať tento článok:

Najnovšie články